.

חמש מאות מילה

הבטחתי לעצמי שאפרסם בכל שבוע לפחות חמש מאות מילים. למה?? כי נמאס לי.

אני מאוד אוהב לכתוב, או ככה לפחות אני אומר לכל מי ששואל אותי מה אני אוהב לעשות. זה אולי לא הדבר הראשון שאציין (אולי גם כן), אבל תמיד כשמגיעה השאלה הבאה ,והיא מתבקשת, אני מבין-
"אה וואלה? מה אתה כותב?" – אני יודע שאין לי תשובה אמיתית ומדויקת, וגם לא אמיתית וגם לא מדויקת. וזה קצת נמאס לי.
זה שלא אני משקר חלילה, אני באמת אוהב לכתוב. אני חושב על זה המון. אני קורא על זה כל הזמן. כאילו היי, אני כותב את זה בקו"ח תחת ההגדרה "תחביבים"…
ועכשיו ברצינות,אני חושב שאם יכולתי לבחור משהו אחד לעשות באופן קבוע, ולקבל עליו כסף אם ניתן, שזה בעצם הגדרה קצת חופרת ל"מה הייתי רוצה לעשות בחיים?" (צריך להגיע לחמש מאות מילים..) – הייתי עונה "לכתוב". 

אבל הסיבה שאין לי תשובה לשאלה, המתבקשת לגמרי, אני באמת מבין – "אה וואלה? מה אתה כותב?" –היא קלה ופשוטה.אני פשוט לא באמת כותב. זאת אומרת כתבתי..ברור שכתבתי. מי מאיתנו לא כתב??כתבתי שירים, סיפורים קצרים, המון סטטוסים עמוקים, מעוררי השראה וקורעים (לא מצייצים),
כתבתי המון תגובות שנונות, המון ברכות לימי הולדת חתונות ושמחות אחרות, כתבתי פוסט(ים) בבלוג(ים),
כתבתי מלא רעיונות, כתבתי מערכונים שמעולם לא יצאו לפועל (וגם כמה שכן). כתבתי התחלות מעולות לתסריטים! (בדגש על מעולות אבל דגש גדול הרבה יותר על התחלות).
כתבתי כתבתי כתבתי. מי מאיתנו לא כתב?? אבל אני לא באמת כותב. ונמאס לי מזה.
הכתיבה היא לא באמת חלק הוא קבוע ומשמעותי בשגרת החיים שלי כפי שהייתי רוצה. היא תחביב אהוב אבל אין לי אליה מספיק מחויבות וזה לא באמת משהו שאני יכול להגיד שאני עושה.
ואני ממש לאו דווקא מתכוון ל"עושה בתשלום" או כעיסוק עיקרי, אלא פשוט למשהו שאני עושה. באמת עושה. בהתמדה ובאופן קבוע, ועם כיוון ומטרה. ותוצאות. 
ולמה כל כך חשוב לי שאוכל לענות על השאלה הארורה הנ"ל באופן מדויק (או לא מדויק)? למה משנה לי בעצם שכתיבה תהיה חלק משמעותי מחיי? שאוכל להגיד בגאווה ובפה מלא שאני.."כותב" ?
לא יודע באמת להסביר.
או שזה כבר נושא אחר בפני עצמו לחמש מאות מילים אחרות. אבל זה כן חשוב לי,
THIS I KNOW.

אז החלטתי להכריח את עצמי לשבת ולכתוב! לתרגל וגם אם בכוח את השריר של הכתיבה. אני מאמין ומקווה ומצפה מעצמי ( דיר באלאק ליאורצו'ק..! < ככה אני קורא לעצמי כשאני מדבר לעצמי, ליאורצ'וק>) שזה יעזור לפרוץ את סכר העצלנות/חוסר רצינות שלי בנושא ולהזרים את המוזה והחומרים קדימה..אז כן, זה קצת פלצני, זה קצת מדי NEW AGEY אולי ,יכול להיות שזה גם קצת מעפן? 
אבל כמו שאומרת לי אפליקציית הריצה שלי בכל פעם שאני מפעיל אותה- אנשים עם מטרה מוגדרת נוטים להגיע להישגים. וכן גם המשפט הזה הוא קצת פלצני אני יודע, אבל אני אוהב אותו, ומוצא אותו נכון, כי כשמגדירים רצון,מטרה ברורה, או ברורה מספיק, הסיכוי שנשיג/נגשים אותה גבוה בהרבה מן הסתם מאשר אם היא לא תוגדר. כן, דברים שהיינו רוצים יכולים לקרות כמובן גם בדרך המזל, גורל או סתם ככה בדרך לא דרך. אבל לדעת מה אתה רוצה, לכוון אליו לעבוד בשבילו ולהשיג אותו, נשמע לי עדיף בהרבה. ואני רוצה לכתוב.

ולכן…*מכחכח בגרון* אני מגדיר, מחליט,מכריז (מגזים?)! שבכל שבוע, החל מהיום, אני אכתוב פוסט,טור דעה, מאמר,סיפור קצר, רשימת מכולת!!אבל "משהו" בעל חמש מאות מילים לפחות שיפורסם פה בבלוג.
 
עד מתי? עד שיימאס לי. 

מודעות פרסומת

תגובה אחת בנושא “חמש מאות מילה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s